Maledivy - informace pro turisty

MALEDIVY » 10 nejzajímavějších míst

Co nesmíte vynechat při návštěvě Malediv!

» VYHLEDAT ZÁJEZD NA MALEDIVY Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Maledivy » nejzajímavější místa

.

Chystáte se na
dovolenou na Maledivy?

Zajímá vás, jaké to je
na Maledivách?

Hledáte informace
o zajímavých místech
na Maledivách
?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD NA MALEDIVY
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Maledivy » 10 míst, která nesmíte na Maledivách vynechat:

Malé

Kdyby byl název hlavního města Malediv český, byl by velice trefný. Přestože je rozloha Malé pouhých 2,5 km, i zde najdete několik krásných míst. Mezi architektonické skvosty města patří například Zlatý dóm nebo Prezidentský palác. Jednou z nejvýznamnějších památek hlavního města je mešita Hukuru Minskiy z roku 1675. Naproti mešitě stojí palác Mulee-aage, který byl postaven v roce 1906.

Ostrov Ihuru

Mezi nejkrásnější pláže Malediv patří bezesporu pláže ostrova Ihuru. Bělostné písečné pláže obklopené útesy umocňují dojem naprostého ráje. Ostrov Ihuru se může pyšnit nejkrásnějšími korálovými zahradami. V okolí ostrova je kolem 35 atraktivních potápěčských míst. Je zde nejlepší přístup ke korálovým útesům.

Potápění v okolí Malé

Přestože jsou vody v okolí Malé silně znečištěné, naleznete zde i hezká místa k potápění. Vyskytují se zde dvě chráněné mořské oblasti Protected Marine Areas, na jejichž dně můžete spatřit vrak lodi. Velmi populární je chráněná mořská oblast Lion´s Head. Jde vůbec o první místo, kde lidé krmili žraloky. Dalším zajímavým místem je Wreck of the Maldive Victory, kde se v roce 1981 potopila loď Maldive Victory. Její vrak je nyní domovem korálů a velkých hejn ryb

Potápění u Ari Atol

V této oblasti je mnoho překrásných míst k potápění. Jistě vás okouzlí chráněná mořská oblast Maayafushi Thilla, která je známá výskytem bílých útesových žraloků. Pro začínající potápěče je vhodný útes Fesdu Top. Tato oblast je vhodná také pro noční potápění. Můžete zde spatřit pruhované rappery a s trochou štěstí také želvy.

Nejlepší místa pro surfaření

Jste-li milovníky surfaření, nejideálnější místo pro tento sport naleznete v South a North Male atolech. Všechna místa jsou dobře dostupná buď z lodi, nebo z blízkých resortů. Nejpříznivější období pro surfaření je od března do listopadu. V měsíci červnu jsou pak největší vlny.

Kolhumadulu Atoll

Tento atol je jedním z nejdůležitějších rybářských regionů v Maledivách. Z památek by vás mohla zajímat návštěva sultánské hrobky, kterou naleznete na ostrově Guraidhoo. Dále pak ruiny paláce Mohammeda Imaaduddeena II. na ostrově Dhiyamigili.

Hadhdhunmathee Atoll

Úředním názvem tohoto atolu je Laamu. Je zde několik archeologických nalezišť, která svědčí o předmuslimské civilizaci a páteční mešita na Isdho, která je stará asi 300 let.

Huvadhoo

Jeden z největších atolů na světě je atol Huvadhoo. Od Laan je oddělen 90 km širokým kanálem. Na ostrově Kodey se vyskytují čtyři pahorky umělé starobylé pahorky Hawitto.

Kudabados

Pokud vás nebaví trávit celé dny na pláži, udělejte si výlet do přírody na ostrov Kudabados. Ostrov je přírodní rezervací Kuda Bandos Reserve.

Nilandhoo

Na tomto ostrově si můžete prohlédnout druhou největší mešitu v zemi Aasaari Miskiiy. Mešita byla postavena v letech 1153-1166, za vlády sultána Mohammeda Ibn Abdullaha.


Maledivy
» Mohlo by vás dále zajímat:

 

.
.

Maledivy 2009 © maledivy-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty na této stránce © Terezie Foldynová