Maledivy - informace pro turisty

MALEDIVY » turistická letoviska

Nejznámější a nejoblíbenější letoviska a možnosti ubytování na Maledivách. Popis, zkušenosti, zájezdy.

» VYHLEDAT ZÁJEZD NA MALEDIVY Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Maledivy » letoviska na Maledivách a hotely

.

Chystáte se na
dovolenou na Maledivy?

Zajímá vás, jaké jsou
letoviska na Maledivách?

Hledáte informace
o Maledivách?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD NA MALEDIVY
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Maledivy » Přehled letovisek na Maledivách:

Ari Atol

Nezapomenutelnou dovolenou zažijete na atolu Ari. Z letiště v Malé se na atol dostanete lodí nebo hydroplánem. Je zde velké množství resortů, které nabízí luxusní ubytování nebo pobyt ve vodních bungalovech. Atol Ari je turisty vyhledáván především kvůli skvělým podmínkám pro potápění. Mezi nejkrásnější místa pro potápění patří například chráněná mořská oblast Maayafushi Thilla nebo Halaveli Wreck.

Addu Atol

Dalším hojně vyhledávaným letoviskem je Addu Atol. Kromě nádherných pláží a koupání v azurově modrém moři nabízí také prohlídku atraktivních maledivských vesnic. Na ostrově Gan je archeologické místo buddhistického centra a vojenský památník věnovaný vojákům, kteří sloužili na zdejší základně. Potápěčskou atrakcí Atolu Addu jsou především želvy nebo žraloci. Zajímavým místem je také starý vrak Wreck of British Loyalty, který byl potopen japonskou ponorkou.

Lhaviyani Atol

Jedním z největších ostrovů Malediv je Lhaviyani Atol. Ostrov je 1 585 m dlouhý a 380 m široký. Zdejší 3 km pláž omývá modré moře. Před ostrým sluncem si odpočinete pod vysokými palmami. Romantické chvíle můžete strávit na některém z okolních ostrůvků, které je možno si pronajmout na 24 hodin.

Kaafu Atol

Součástí atolu Kaafu jsou atoly Jižní Malé, Severní Malé, Gaafaru Falhu a ostrov Kaashidhoo. Tato oblast byla turistům zpřístupněna jako první. V blízkosti je mezinárodní letiště. Na ostrovech je velké množství resortů. Jestliže jste milovníky potápění, udělejte si výlet na nedaleký ostrov Gaafaru, kde se nacházejí tři vraky lodí.

Raa Atol

Na severu Malediv leží atol Raa, jehož bílé písečné pláže jsou lemovány lagunou. Mezinárodní letiště je od atolu vzdáleno 140 km. Dopravit se zde můžete hydroplánem (40 min). Kromě potápění, pro které jsou na Maledivách velmi příznivé podmínky, si můžete vybrat z široké nabídky vodních sportů, různých animačních programů apod.


Maledivy
» Mohlo by vás dále zajímat:

 

.
.

Maledivy 2009 © maledivy-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty na této stránce © Terezie Foldynová